Romaleon.com

Μεγάλη πρόκληση για ΑΕΚ στο Μιλάνο, (πρόγραμμα, βαθμολογίες στο Γιουρόπα Λιγκ)

19 Oct 2017, 12:30 p.m.

Με μια μεγάλη πρόκληση βρίσκεται απόψε αντιμέτωπη η ΑΕΚ Αθηνών, που αντιμετωπίζει στις 22:05 στο Σαν Σίρο την ισχυρή Μίλαν, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Europa League.
 
Οι κιτρινόμαυροι βρίσκονται στη 2η θέση με 4 βαθμούς, 2 πίσω από τη Μίλαν και θα επιδιώξουν ένα θετικό αποτέλεσμα ώστε να παραμείνουν σε τροχιά πρόκρισης στους «32» του θεσμού.
 
Απόψε, διεξάγονται όλοι οι αγώνες της 3ης αγωνιστικής της 2ης διοργάνωσης της UEFA με το ενδιαφέρον να στρέφεται στον αγώνα του Απόλλωνα με την Αταλάντα και της ΑΕΚ με τη Μίλαν, και τα δύο να διεξάγονται σε ιταλικό έδαφος.
 
Συνοπτικά, το σημερινό πρόγραμμα και η βαθμολογίες των ομίλων έχουν ως ακολούθως:
 
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Αστάνα – Μακάμπι Τελ Αβίβ (18:00)
Βιγιαρεάλ – Σλάβια Πράγας (22:05)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ                 
Βιγιαρεάλ (Ισπανία)              4
Σλάβια Πράγας (Τσεχία)       4
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)  1
Αστάνα (Καζακστάν)              1
 
2ος ΟΜΙΛΟΣ (22:05)
Σκεντέρμπεου – Παρτιζάν
Ντιναμό Κιέβου – Γιουνγκ Μπόις
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ                  
Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία)    6
Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)          2
Παρτιζάν (Σερβία)                    1
Σκεντέρμπεου (Αλβανία)         1
 
 3ος ΟΜΙΛΟΣ (22:05)
Μπράγκα – Λουντογκόρετς
Χόφενχαϊμ – Μπασάκσεχιρ
 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ                 
Μπράγκα (Πορτογαλία)          6
Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)   4
Μπασάκσεχιρ (Τουρκία)          1
Χόφενχαϊμ (Γερμανία)            0
 
4ος ΟΜΙΛΟΣ (22:05)
Μίλαν – ΑΕΚ
Αούστρια Βιένης – Ριέκα
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ                 
Μίλαν (Ιταλία)                         6
ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ)                      4
Αούστρια Βιένης (Αυστρία)     1
Ριέκα (Κροατία)                       0
 
5ος ΟΜΙΛΟΣ (22:05)
Εβερτον – Λιόν
Αταλάντα – Απόλλων Λεμεσού
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ                 
Αταλάντα (Ιταλία)                   4
Λιόν (Γαλλία)                          2
Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)    2
Έβερτον (Αγγλία)                     1
 
6ος ΟΜΙΛΟΣ (22:05)
Σερίφ Τιράσπολ – Λοκομοτίβ Μόσχας
Ζλιν – Κοπεγχάγη
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ                 
Λοκομοτίβ Μόσχας (Ρωσία)    4
Σερίφ Τιράσπολ (Μολδαβία)   2
Κοπεγχάγη (Δανία)                  2
Ζλιν (Τσεχία)                           1
 
7ος ΟΜΙΛΟΣ (20:00)
Λουγκάνο – Πλζεν
Χαποέλ Μπέρ Σεβά – Στεάουα
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ                 
Στεάουα (Ρουμανία)                6
Χάποελ Μπερ-Σέβα (Ισραήλ)  3
Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία)          3
Λουγκάνο (Ελβετία)                0
 
 8ος ΟΜΙΛΟΣ (20:00)
ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ – Κολονία
Ερυθρός Αστέρας – Αρσεναλ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ                  
Αρσεναλ (Αγγλία)                           6
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)             4
ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ (Λευκορωσία)  1
Κολονία (Γερμανία)                         0
 
9ος ΟΜΙΛΟΣ (20:00)
Κονιασπόρ – Σάλτσμπουργκ
Μαρσέιγ – Γκιμαράες
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ                  
Σάλτσμπουργκ (Αυστρία)        4
Κόνιασπορ (Τουρκία)              3
Μαρσέιγ (Γαλλία)                    3
Γκιμαράες (Πορτογαλία)         1
 
10ος ΟΜΙΛΟΣ (20:00)
Εστερσουντ – Αθλέτικ Μπιλμπάο
Ζορία Λουγκάνσκ – Χέρτα Βερολίνου
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ                    
Έστερσουντ (Σουηδία)               6
Ζόρια Λουγκάνσκ (Ουκρανία)   3
Αθλέτικ Μπιλμπάο (Ισπανία)     1
Χέρτα Βερολίνου (Γερμανία)     1
 
11ος ΟΜΙΛΟΣ (20:00)
Νις – Λάτσιο
Ζούλτε Βάρεγκεμ – Φίτεσε
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ                  
Νις (Γαλλία)                          6
Λάτσιο (Ιταλία)                     6
Φίτεσε (Ολλανδία)                0
Ζούλτε Βάρεγκεμ (Βέλγιο)    0
 
12ος ΟΜΙΛΟΣ (20:00)
Ζενίτ Αγ.Πετρ. – Ρόζενμποργκ
Βαρντάρ – Σοσιεδάδ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ                  
Ζενίτ Αγ.Πετρούπολης (Ρωσία)  6
Ρεάλ Σοσιεδάδ (Ισπανία)             3
Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)            3
Βαρντάρ Σκοπίων (ΠΓΔΜ)         0