Romaleon.com

Σε ρυθμούς Μάλτας η Εθνική μας ομάδα των Ελπίδων

7 Oct 2018, 1:10 p.m.

Αύριο Δευτέρα 8 Οκτωβρίου θα αρχίσει προπονήσεις η Εθνική Ελπίδων ενόψει της αποστολής στη Μάλτα για το φινάλε της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U21.

Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στις 16 Οκτωβρίου, στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής της προκριματικής φάσης.

Σε σχέση με την αρχική κλήση προέκυψαν κάποιες αλλαγές. Λόγω τραυματισμού δεν θα λάβουν μέρος στην προετοιμασία οι Άδωνις Ζαχαρία (Δόξα) και Ηλίας Γεωργίου (Ερμής). 

Κλήθηκαν οι Πέτρος Ιωάννου (Εθνικός Άχνας), Χρίστος Καλλής (Ονήσιλλος Σωτήρας) και Γιάννης Βασιλειάδης (Απόλλωνας).

Μετά την πιο πάνω εξέλιξη, ο  Ομοσπονδιακός μας προπονητής Νίκος Ανδρονίκου στην προετοιμασία θα έχει τους ακόλουθους ποδοσφαιριστές: 

ΑΕΚ: Ανδρέας Χριστοδούλου
ΑΕΛ: Χρίστος Γουϊλερ
Αλκή: Ματίας Σπόλιαριτς, Μάριος Ηλία
Αναγέννηση Δερύνειας: Σιών Ιωάννου
Ανόρθωση: Δημήτρης Δημητρίου, Κωνσταντίνος Σωτηρίου
Απόλλωνας: Ντανίλο Σπόλιαριτς, Γιάννης Βασιλειάδης
Άρης: Κυριάκος Παναγή, Χρήστος Χατζηπασχάλης, Παύλος Κορέας, Γιώργος Μαλεκκίδης
Εθνικός Άχνας: Γιώργος Παπαγεωργίου, Πέτρος Ιωάννου
ΕΝ Παραλιμνίου: Ανδρέας Φράγκου, Ιωάννης Πίττας
Ερμής Αραδίππου: Πάρις Ψάλτης
Νέα Σαλαμίνα: Θεοδόσης Σιαθιάς
Οθέλλος Αθηαίνου: Ανδρέας Παρασκευά
Ονήσιλλος Σωτήρας: Χρίστος Καλλής
Πάφος FC: Ανδρέας Καρώ
Σάουθεντ: Χάρης Κυπριανού
Βαρζίμ: Μιχάλης Χαραλάμπους

Πρόγραμμα προπονήσεων στο Κοινοτικό Στάδιο Πυργών:
Δευτέρα 8 Οκτωβρίου
Συγκέντρωση 15:00, προπόνηση 16:00
Τρίτη 9 Οκτωβρίου
Συγκέντρωση 15:00, προπόνηση 16:00
Τετάρτη 10 Οκτωβρίου
Συγκέντρωση 15:00, προπόνηση 16:00
Πέμπτη 11 Οκτωβρίου
Συγκέντρωση 15:00, προπόνηση 16:00
Παρασκευή 12 Οκτωβρίου
Συγκέντρωση 15:00, προπόνηση 16:00
Σάββατο 13 Οκτωβρίου
Συγκέντρωση 09:00, προπόνηση 10:00
Κυριακή 14 Οκτωβρίου
Αναχώρηση για Μάλτα 12:20, προπόνηση 18:00
Δευτέρα 15 Οκτωβρίου
Προπόνηση 17:00
Τρίτη 16 Οκτωβρίου
Μάλτα - Κύπρος 17:00

Αναχωρήσεις για την Κυριακή 14 Οκτωβρίου, συγκέντρωση στο αεροδρόμιο Λάρνακας 10:30πμ.
Από Πάφο: Πάρκινγκ Παφιακού (08:45)
Από Λεμεσό: Τσίρειο Στάδιο (09:30)
Από Παραλίμνι: Σωματείο ΕΝΠ (09:45)
Από Δασάκι: Γήπεδο Εθνικού (10:10)
Από Λευκωσία: Ξενοδοχείο Allegra Sport Center (09:30) 

**Χορηγός της Εθνικής Ελπίδων είναι η ΕΚΟ.

Ροή ειδήσεων

12:44
Διαιτητές Πρωταθλήματος Cyta
12:40
Πρόγραμμα και τηλεοπτικές μεταδόσεις Πρωταθλήματος Cyta
11:30
Ανοίγει σήμερα η αυλαία της 2ης αγωνιστικής στην Basket League
10:40
Πελέ σε Νεϊμάρ: "Ξεπέρασες τις συμμετοχές μου, ξεπέρνα και τα γκολ μου"
10:06
Ο απολογισμός της 4ης αγωνιστικής στο Πρωτάθλημα Futsal
09:12
Γ' Κατηγορία: Σήμερα Εθνικός Άσσιας - Ελπίδα Αστρομερίτη
08:38
Β’ Κατηγορία: Τηλεοπτικό το ντέρμπι Οθέλλος – Εθνικός για την 5η αγωνιστική
08:03
Σωματεία και ΚΟΠ στην εκστρατεία κατά των διακρίσεων (video)
13:03
Σε ρυθμούς προκριματικής φάσης η Εθνική Παίδων
12:30
Το γκολ του Τάμαρι το καλύτερο της 5ης αγωνιστικής
11:32
Ο Ντούσαν Κέρκεζ προπονητής του μήνα με τη χορηγία της Kronos Express (video)
10:42
Μπαρτσελόνα εναντίον Ροναλντίνιο
09:40
Νίκη της Barcelona στο ντέρμπι κορυφής
09:00
ΑΕΛ – Ανόρθωση απευθείας από τη Cytavision (4η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Futsal)
07:56
Συνέχεια το Νιόβρη με Βουλγαρία και Νορβηγία