Romaleon.com

Επίλεκτη Κατηγορία ΣΤΟΚ

12 Mar 2018, 12:01 p.m.

Δύο αγωνιστικές πριν από το φινάλε ξεκαθάρισε και η τρίτη θέση της ανόδου και η Αμαθούς Αγίου Τύχωνα θα αγωνιστεί στην επόμενη χρονιά στο Πρωτάθλημα Γ' Κατηγορίας.

Κούρρης Ερήμης και Ομόνοια Ψευδά που έχουν εξασφαλίσει ήδη την άνοδο τους, συνεχίζουν να διεκδικούν τον τίτλο του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας, πέρασε πρώτος ο Κούρρης μετά τη χθεσινή ήττα της Ομόνοιας Ψευδά.

Μέχρι το φινάλε ο Κούρρης Ερήμης θα αντιμετωπίσει εκτός την ΑΕΝ και στην τελευταία αγωνιστική θα φιλοξενήσει την Ελπίδα Ξυλοφάγου.

Η Ομόνοια Ψευδά θα φιλοξενηθεί από τη Δόξα Παλαιομετόχου και στο φινάλε θα είναι γηπεδούχος με αντίπαλο το Φρέναρος.

Στην κάτω ζώνη εκτός από τον Ποσειδώνα Γιόλου που διαβαθμίστηκε εδώ και αρκετές αγωνιστικές, τίποτε δεν έχει ξεκαθαρίσει.

Με τη λήξη της χρονιάς διαβαθμίζονται τέσσερις ομάδες και όπως είναι σήμερα διαμορφωμένο το σκηνικό τον κίνδυνο διατρέχουν αρκετές ομάδες και όλα θα ξεκαθαρίσει στην 26η αγωνιστική.

Οι δύο αγωνιστικές μέχρι το φινάλε:

 25η Αγωνιστική
 Σάββατο, 17 Μαρτίου 2018
ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 15:30 ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ
ΑΕΝ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 15:30 ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 15:30 ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ
ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013 15:30 ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ
ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000 15:30 ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ 15:30 ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ
 Κυριακή, 18 Μαρτίου 2018
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ 15:30 ΡΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΜΜΑΡΙ
 26η Αγωνιστική
 Σάββατο, 24 Μαρτίου 2018
ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ 15:30 ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ
ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ 15:30 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ
ΡΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΜΜΑΡΙ 15:30 ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ
ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ 15:30 ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ
 Κυριακή, 25 Μαρτίου 2018
ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ 15:30 ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ 15:30 ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000
ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 15:30 ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013


ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1   ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ 24 16 5 3 64 26 53
2   ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ 24 15 7 2 52 22 52
3   ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ 24 13 6 5 45 23 45
4   ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ 24 10 6 8 33 29 36
5   ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 24 10 5 9 44 41 35
6   ΡΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΜΜΑΡΙ 24 9 6 9 38 31 33
7   ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ 24 10 3 11 37 36 33
8   ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ 24 9 4 11 29 37 31
9   ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 24 8 6 10 33 38 30
10   ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 24 8 5 11 32 38 29
11   ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013 24 6 9 9 33 38 27
12   ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 24 7 6 11 22 25 27
13   ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000 24 6 7 11 24 35 25
14   ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ 24 1 5 18 13 80 8

Ροή ειδήσεων

12:44
Διαιτητές Πρωταθλήματος Cyta
12:40
Πρόγραμμα και τηλεοπτικές μεταδόσεις Πρωταθλήματος Cyta
11:30
Ανοίγει σήμερα η αυλαία της 2ης αγωνιστικής στην Basket League
10:40
Πελέ σε Νεϊμάρ: "Ξεπέρασες τις συμμετοχές μου, ξεπέρνα και τα γκολ μου"
10:06
Ο απολογισμός της 4ης αγωνιστικής στο Πρωτάθλημα Futsal
09:12
Γ' Κατηγορία: Σήμερα Εθνικός Άσσιας - Ελπίδα Αστρομερίτη
08:38
Β’ Κατηγορία: Τηλεοπτικό το ντέρμπι Οθέλλος – Εθνικός για την 5η αγωνιστική
08:03
Σωματεία και ΚΟΠ στην εκστρατεία κατά των διακρίσεων (video)
13:03
Σε ρυθμούς προκριματικής φάσης η Εθνική Παίδων
12:30
Το γκολ του Τάμαρι το καλύτερο της 5ης αγωνιστικής
11:32
Ο Ντούσαν Κέρκεζ προπονητής του μήνα με τη χορηγία της Kronos Express (video)
10:42
Μπαρτσελόνα εναντίον Ροναλντίνιο
09:40
Νίκη της Barcelona στο ντέρμπι κορυφής
09:00
ΑΕΛ – Ανόρθωση απευθείας από τη Cytavision (4η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Futsal)
07:56
Συνέχεια το Νιόβρη με Βουλγαρία και Νορβηγία