Romaleon.com

Μεγάλο διπλό η Γουότφορντ (τα ξένα πρωταθλήματα)

9 Nov 2019, 8:03 a.m.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τη Γουότφορντ που επικράτησε με σκορ 2-0 της Νόριτς.

Στη… μάχη των ουραγών νικήτρια βγήκε η Γουότφορντ. Με τον Χοσέ Χολέμπας στη σύνθεση της κατάφερε να πάρει μία πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί της Νόριτς και να φτάσει τους οκτώ βαθμούς.

Η Γουότφορντ πάντως μετά και από το πέρασμα αυτής της αγωνιστικής θα παραμείνει κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Ο Ντεουλοφέου ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα μόλις στο 2’ και ο Γκρέι κλείδωσε τη νίκη με γκολ στο 52’.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Premier League…

Η Λεγανές έκοψε βαθμούς από τη Σοσιεδάδ

Δύο βαθμούς κόντρα στην ουραγό της βαθμολογίας, Λεγανές έχασε η Ρεάλ Σοσιεδάδ. Η πρωτοπόρος της La Liga δεν κατάφερε να λυγίσει την ομάδα του Δημήτρη Σιόβα, η οποία πήρε βαθμό «χρυσάφι» αν και παραμένει στην τελευταία θέση της κατάταξης.

Οι Βάσκοι προηγήθηκαν στο 63’ με γκολ του Μερίνο, αλλά η Λεγανές δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Πάλεψε με όλες της τις δυνάμεις το παιχνίδι και ισοφάρισε στο 78’ με τον Ελ Νεσιρί, ενώ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων η ομάδα της Μαδρίτης έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ροντρίγκες.

Διπλό στις καθυστερήσεις η Χόφενχαϊμ

Σπουδαίο διπλό έκανε η Χόφενχαϊμ που επικράτησε με σκορ 2-1 της Κολωνίας εκτός έδρας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Με το ματς ανάμεσα σε Κολωνία και Χόφενχαϊμ άνοιξε η αυλαία της 11ης αγωνιστικής της Bundesiga. Η Κολωνία «καιγόταν» για τη νίκη προκειμένου να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, αλλά παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο σκορ δεν κατάφερε να πάρει ούτε τον βαθμό δεχόμενη το γκολ στις καθυστερήσεις από την καλύτερη της Χόφενχαϊμ.

Φυσικά το ματς που ξεχωρίσει από το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής είναι το ντέρμπι ανάμεσα σε Μπάγερν και Ντόρτμουντ στην Allianz Arena.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Bundesliga…

Παρασκευή 8/11/19

Κολωνία-Χόφενχαϊμ 1-2

(34’ Κόρδομπα – 48’ Ανταμιάν, 90’ πεν. Λοκάντια)