Romaleon.com

Πρόγραμμα Προαιρετικών Πρωταθλημάτων Παίδων U14, U15, U16, U17 (14η αγωνιστική)

6 Dec 2019, 4:16 p.m.

Στιγμιότυπο από αγώνα ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια για το Πρωτάθλημα U17.

Στην τελική ευθεία μπαίνει το πρόγραμμα για την ολοκλήρωση της πρώτης φάσης στα Προαιρετικά Παγκύπρια Πρωταθλήματα Παίδων U14, U15, U16 και U17.

Εκτός έδρας αποστολή για το πρωτοπόρο και αήττητο ΑΠΟΕΛ στο Προαιρετικό Πρωτάθλημα Παίδων U14.

Στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής θα φιλοξενηθεί από την ΠΑΕΕΚ, γηπεδούχος η δεύτερη της κατάταξης Νέα Σαλαμίνα με αντίπαλο τον Απόλλωνα.

Συνοπτικά το πρόγραμμα του Σαββάτου:
ΑΕΛ – Οθέλλος Αθηαίνου
Νέα Σαλαμίνα – Απόλλων
ΘΟΪ Λακατάμιας – ΕΝ Παραλιμνίου
Ολυμπιακός – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
ΠΑΕΕΚ – ΑΠΟΕΛ
Ανόρθωση – Αγία Νάπα
Πάφος FC – Διγενής Ακρίτας Μόρφου
ΑΕΚ – Άρης
Ομόνοια Λευκωσίας – Δόξα Κατωκοπιάς

Πρωτάθλημα U15
Με ντέρμπι κορυφής συνεχίζεται το Σάββατο Προαιρετικό Πρωτάθλημα Παίδων U15.

Στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής η Ομόνοια Λευκωσίας (32 βαθμοί) θα φιλοξενήσει την πρωτοπόρο Δόξα Κατωκοπιάς (36 βαθμοί).

Το ΑΠΟΕΛ που βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 33 βαθμούς θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ΠΑΕΕΚ.

Συνοπτικά το πρόγραμμα του Σαββάτου:
ΑΕΛ – Οθέλλος Αθηαίνου
Νέα Σαλαμίνα – Απόλλων
ΘΟΪ Λακατάμιας – ΕΝ Παραλιμνίου
Ολυμπιακός – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
ΠΑΕΕΚ – ΑΠΟΕΛ
Ανόρθωση – Αγία Νάπα
Πάφος FC – Διγενής Ακρίτας Μόρφου
ΑΕΚ – Άρης
Ομόνοια Λευκωσίας – Δόξα Κατωκοπιάς

Πρωτάθλημα U16
Ο πρωτοπόρος στο Προαιρετικό Πρωτάθλημα Παίδων U16 Απόλλωνας στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής θα φιλοξενήσει τη Νέα Σαλαμίνα.

Το ΑΠΟΕΛ που βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 33 βαθμούς (τρεις λιγότερους από τον Απόλλωνα) θα φιλοξενήσει την ΠΑΕΕΚ.

Συνοπτικά το πρόγραμμα του Σαββάτου:
Οθέλλος Αθηαίνου ΑΕΛ
Απόλλων – Νέα Σαλαμίνα
ΕΝ Παραλιμνίου – ΘΟΪ Λακατάμιας
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – Ολυμπιακός
ΑΠΟΕΛ – ΠΑΕΕΚ
Αγία Νάπα – Ανόρθωση
Διγενής Ακρίτας Μόρφου – Πάφος FC
Άρης – ΑΕΚ
Δόξα Κατωκοπιάς – Ομόνοια Λευκωσίας

Πρωτάθλημα U17
Το ΑΠΟΕΛ που σε δεκατρείς αγώνες μετρά ισάριθμες νίκες συνεχίζει τις υποχρεώσεις του γηπεδούχο με αντίπαλο την ΠΑΕΕΚ για το Προαιρετικό Πρωτάθλημα Παίδων U17.

Συνοπτικά το πρόγραμμα του Σαββάτου:
Οθέλλος Αθηαίνου ΑΕΛ
Απόλλων – Νέα Σαλαμίνα
ΕΝ Παραλιμνίου – ΘΟΪ Λακατάμιας
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – Ολυμπιακός
ΑΠΟΕΛ – ΠΑΕΕΚ
Αγία Νάπα – Ανόρθωση
Διγενής Ακρίτας Μόρφου – Πάφος FC
Άρης – ΑΕΚ
Δόξα Κατωκοπιάς – Ομόνοια Λευκωσίας