Romaleon.com

Παγκύπριο Κύπελλο Βετεράνων (αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής)

24 May 2019, 11:38 a.m.

Η ομάδα της ΑΕΛ πανηγύρισε την τρίτη σερί νίκη της.

Στην 3η αγωνιστική μπήκε την εβδομάδα που διανύουμε το πρόγραμμα στο Παγκύπριο Κύπελλο Βετεράνων που διοργανώνει η ΚΟΠ σε τέσσερις ομίλους.

Στην επόμενη φάση θα συνεχίσουν οκτώ ομάδες, οι δύο πρώτες από κάθε όμιλο και θα γίνει κλήρωση για μονούς αγώνες.

Συνοπτικά το πρόγραμμα και τα μέχρι τώρα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

*Για τον όμιλο Λευκωσίας την Πέμπτη η Σολιά νίκησε τον Ολυμπιακό με 5-3 και σήμερα (24/5) θα διεξαχθεί ο αγώνας ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια.

*Για τον όμιλο Λάρνακας την Πέμπτη έγιναν οι αγώνες Σύνδεσμος Διαιτητών Κύπρου - Δυναμό Μέσα Γειτονιάς 1-8 και Ανόρθωση - Απόλλων Λυμπιών 4-2. Προηγείται η Ανόρθωση με 9 βαθμούς.

*Για τον όμιλο Αμμοχώστου για την 3η αγωνιστική θα διεξαχθούν οι αγώνες Αθηαίνου - Σύνδεσμος Παλαιμάχων Λειβαδιών (29/5) και ΕΝ Παραλιμνίου - Χαλκάνορας (30/5).

*Για τον όμιλο Λεμεσού την Πέμπτη έγιναν οι αγώνες Απόλλων Αγριδιών - Απόλλων 0-3 και Νέος Αιώνας Τρικώμου - ΑΕΛ 1-5. Μετά από τρεις αγωνιστικές προηγείται η ΑΕΛ με 9 βαθμούς.

Ροή ειδήσεων

08:04
Πρεμιέρα με αγχωτική νίκη (1-0) για τον Ολυμπιακό, διαμαρτυρίες από τον Αστέρα
07:53
Ο Γκουαρδιόλα ξέρανε την Ρεάλ στο 88' (η δράση στην Ευρώπη)
22:03
Μόνη πρώτη η Λίβερπουλ, 3-1 την Άρσεναλ (νίκες για ΜπάγΙερν, Γιουβέντους)
21:33
Καλή αρχή για την Ομόνοια στο Πρωτάθλημα Cyta (video)
20:20
"Χαστούκι" της Κρίσταλ Πάλας στο "Ολντ Τράφορντ" στο 93'
19:03
Bundesliga: Έκαναν το 2Χ2 Λεβερκούζεν και Φράιμπουργκ
17:05
Νόριτς – Τσέλσι 2-3: Τα νιάτα έφεραν την πρώτη νίκη
12:58
"Καλή τύχη στην Ανόρθωση και στον Τιμούρ"
09:48
Ο Τζιωρτζής δοκίμασε το νέο μονοθέσιο της Formula 3 στην πίστα της Cremona της Ιταλίας
09:28
Δόξα-Ομόνοια (19:00, Cytavision Sports 1 HD)
07:26
Άστον Βίλα - Έβερτον 2-0, Κολωνία - Ντόρτμουντ 1-3
21:30
Εκτός για 3-4 εβδομάδες ο Μαργκάσα
21:24
Ο Νέμετς μίλησε τελευταίος στο "Αμμόχωστος"...
18:50
Πρώτο συμβόλαιο για Αλέξανδρο Φασουλιώτη στη Δόξα
17:30
Πρωταθλήματα Παίδων Κ14, Κ15, Κ16 και Κ17 (οι ομάδες που θα συμμετάσχουν)