Romaleon.com

Με το ένα πόδι στην επόμενη φάση Ρέιντζερς, ΤΣΣΚΑ Σόφιας και Χάιντουκ

10 Jul 2019, 2 p.m.

Ρέιντζερς, ΤΣΣΚΑ Σόφιας και Χάιντουκ εξασφάλισαν, εκτός μεγάλης έκπληξης, την πρόκριση στο β` προκριματικό γύρο του Europa League, από τους πρώτους αγώνες τους στην α` φάση της διοργάνωσης.
 
Στους χθεσινούς αγώνες για την α΄ προκριματική φάση του Europa League σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα
 
Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)-Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)  0-2
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο)    4-0
Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ)-Ρέιντζερς (Σκωτία)          0-4
 
Το υπόλοιπο πρόγραμμα συνεχίζεται σήμερα με έναν αγώνα και ολοκληρώνεται αύριο.
 
Τετάρτη 10 Ιουλίου
Ζενές Ες (Λουξεμβούργο)-Τομπόλ Κοστανάι (Καζακστάν)
 
Πέμπτη 11 Ιουλίου
Μάλμε (Σουηδία)-Μπαλιμένα (Βόρεια Ιρλανδία)
Κόναχς Κουέι (Ουαλία)-Κιλμάρνοκ (Σκωτία)
Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν)
Μπραν (Νορβηγία)-Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)
Βιτέμπσκ (Λευκορωσία)-Κουόπιο (Φινλανδία)
Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν)-Τορπέντο Κουταϊσι (Γεωργία)
Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)-Λέγκια (Πολωνία)
Ραντνίτσκι Νις (Σερβία)-Φλόρα (Εσθονία)
Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)-Μούρα (Σλοβενία)
Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία)-Κουκέσι (Αλβανία)
Στεάουα (Ρουμανία)-Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία)
Τσουκαρίτσκι (Σερβία)-Μπάναντς (Αρμενία)
Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)-Β36 (Νησιά Φαρόε)
Ίντερ Τούρκου (Φινλανδία)-Μπρόντμπι (Δανία)
Κορκ (Ιρλανδία)-Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο)
Μόλντε (Νορβηγία)-KR (Ισλανδία)
Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)-Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία)
Ακαντέμιγια Πάντεφ (Βόρεια Μακεδονία)-Ζρίνσκι (Βοσνία)
Ζέτα (Μαυροβούνιο)-Φέχερβαρ (Ουγγαρία)
Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)-Χιμπέρνιανς (Μάλτα)
Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)-Σπεράντα Νισπορένι (Μολδαβία)
Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)-Ρίγας FS (Λετονία)
Χόνβεντ (Ουγγαρία)-Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία)
Ράντνικ Μπιγέλινα (Βοσνία)-Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)
Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)-Τσιχούρα Σατσκέρε (Γεωργία)
Αλασκερτ (Αρμενία)-Μακεντονίγια Σκοπίων (Βόρεια Μακεδονία)
Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)-Ενγκορντάνι (Ανδόρα)
Σιρόκι Μπρίγεκ (Βοσνία)-Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)
Βέντσπιλς (Λετονία)-Τέουτα (Αλβανία)
Κρακοβία (Πολωνία)-Ντουναϊσκα Στρέντα (Σλοβακία)
Στιάρναν (Ισλανδία)-Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)
Κλίφτονβιλ (Βόρεια Ιρλανδία)-Χάουγκενσουντ (Νορβηγία)
Ριτεριάι (Λιθουανία)-Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε)
Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)-Λιεπάγια (Λετονία)
Νόρκεπινγκ (Σουηδία)-Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)
Αμπερντίν (Σκωτία)-Ροβανιέμι (Φινλανδία)
Ντομζάλε (Σλοβενία)-Μπάλτζαν (Μάλτα)
Λάτσι (Αλβανία)-Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ)
Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)-Νάρβα Τρανς (Εσθονία)
Σαμπάιλ (Αζερμπαϊτζάν)-Κραϊόβα (Ρουμανία)
Πιούνικ (Αρμενία)-Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία)
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Πετροκούμπ (Μολδαβία)