Romaleon.com

Τρεις ομάδες προκρίθηκαν στον β΄προκριματικό Europa League

17 Jul 2019, 9:24 a.m.

Η ΤΣΣΚΑ Σόφιας και η σερβική Τσουκαρίτσκι εξασφάλισαν με χαρακτηριστική ευκολία την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League, ενώ την πρόκριση πήρε χθες και η Κλάκσβικ από τα Νησιά Φαρόε που πήρε λευκή ισοπαλία από την λιθουανική Ριτεριάι έχοντας εξέλθει ισόπαλη 1-1 στον πρώτο αγώνα στη Λιθουανία.
 
Οι επαναληπτικοί αγώνες για τον α` προκριματικό γύρο στο Europa League συνεχίζονται σήμερα με έναν αγώνα και ολοκληρώνονται αύριο με τον κύριο όγκο των αναμετρήσεων.
 
Συνοπτικά, στις ψεσινές αναμετρήσεις-ρεβάνς για τον α` προκριματικό γύρο στο Europa League, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα (σε παρένθεση το σκορ του πρώτου αγώνα):
 
Τρίτη 16 Ιουλίου

Μπάνατς (Αρμενία)-Τσουκαρίτσκι (Σερβία)                      0-5  (0-3)
Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε)-Ριτεριάι (Λιθουανία)                  0-0  (1-1)
Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο)-ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)            0-0  (0-4)
 
Το υπόλοιπο πρόγραμμα έχει ως ακολούθως:

Τετάρτη 17 Ιουλίου
Τσιχούρα Σατσκέρε (Γεωργία)-Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)           (2-1)
 
Πέμπτη 18 Ιουλίου

Χάϊντουκ Σπλιτ (Κροατία)-Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)          (2-0)
Ρέτντζερς (Σκωτία)-Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ)                  (4-0)
Τομπόλ Κοστανάϊ (Καζακστάν)-Ζενές Ες (Λουξεμβούργο)          (0-0)
Μπαλιμένα (Βόρεια Μακεδονία)-Μάλμε (Σουηδία)                 (0-7)
Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)-Μπραν (Νορβηγία)                    (2-2)
Τορπέντο Κουταϊσι (Γεωργία)-Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν)   (0-1)
Ραντνίτσκι Νις (Σερβία)-Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)                (0-2)
Μούρα (Σλοβενία)-Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)                      (0-2)
Κουκέσι (Αλβανία)-Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία)                     (0-3)
Β36 (Νησιά Φαρόε)-Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)             (0-2)
Ιντερ Τουρκου (Φινλανδία)-Μπρόντμπι (Δανία)                  (1-4)
ΚR (Ισλανδία)-Μόλντε (Νορβηγία)                              (1-7)
Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)-Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία)             (2-0)
Ζρίνσκι (Βοσνία)-Ακαντέμιγια Πάντεφ (Βόρεια Μακεδονία)       (3-0)
Χιμπέρνιανς (Μάλτα)-Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)          (0-1)
Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)-Σπεράντα Νισπορένι (Μολδαβία)   (3-0)
Ρίγας FS (Λετονία)-Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)            (3-2)
Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)-Ράντνικ Μπιγέλινα (Βοσνία)         (0-2)
Μακεντονίγια Σκοπίων (Βόρεια Μακεδονία)-Αλασκερτ (Αρμενία)   (1-3)
Ενγκορντάνι (Ανδόρα)-Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)              (0-6)
Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)       (2-0)
Τέουτα (Αλβανία)-Βέντσπιλς (Λετονία)                         (0-3)
Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)-Λιεπάγια (Λετονία)                (1-1)
Ντομζάλε (Σλοβενία)-Μπάλτζαν (Μάλτα)                         (4-3)
Χάποελ Μπεερ Σεβά (Ισραήλ)-Λάτσι (Αλβανία)                   (1-1)
Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)-Νάρβα Τρανς (Εσθονία)           (2-0)
Κραϊόβα (Ρουμανία)-Σαμπάιλ (Αζερμπαϊτζάν)                    (3-2)
Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία)-Πιούνικ (Αρμενία)                  (3-3)
Πετροκούμπ (Μολδαβία)-ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)                  (0-1)
Κιλμάρνοκ (Σκωτία)-Κόναχς Κουέι (Ουαλία)                     (2-1)
Νόρκεπινγκ (Σουηδία)-Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)                 (2-0)
Ροβανιέμι (Φινλανδία)-Αμπερντίν (Σκωτία)                     (1-2)
Κρακοβία (Πολωνία)-Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία)             (1-1)
Χάουγκενσουντ (Νορβηγία)-Κλίφτονβιλ (Βόρεια Ιρλανδία)        (1-0)
Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)-Σιρόκι Μπρίγεκ (Βοσνία)            (2-1)
Φέχερβαρ (Ουγγαρία)-Ζέτα (Μαυροβούνιο)                       (5-1)
Βιτέμπσκ (Λευκορωσία)-Κουόπιο (Φινλανδία)                    (0-2)
Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο)-Κορκ (Ιρλανδία)           (2-0)
Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία)-Χόνβεντ (Ουγγαρία)            (1-3) 
Μιλσάμι Ορχέα (Μολδαβία)-Στεάουα (Ρουμανία)                  (0-2)
Λέγκια (Πολωνία)-Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)                        (0-0)
Βαντούζ (Λιχτενστάιν)-Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)               (0-0)
Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)-Στιάρναν (Ισλανδία)                 (1-2)