Romaleon.com

Κότμπους – Μπάγερν 1-3: Πρόκριση χωρίς προβλήματα

13 Aug 2019, 9:29 a.m.

Η Μπάγερν είχε εύκολο έργο στη θεωρία και το απέδειξε και στο γήπεδο. Η Κότμπους αποδείχθηκε εύκολη λεία για τους Βαυαρούς, που κέρδισαν με 3-1 εκτός έδρας και πήραν την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Ο Λεβαντόφσκι άνοιξε το σκορ στο 32’ από κοντά, παίρνοντας το ριμπάουντ, ενώ στο 65’ ο Κομάν τελείωσε τα πάντα, κάνοντας το 0-2. Στο 85’ ο Γκορέτσκα έκανε το 0-3, ενώ το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής με πέναλτι του Ταζ στο 3’ των καθυστερήσεων. Στη βασική ενδεκάδα της Μπάγερν βρέθηκε ο Παβάρ, ενώ στο 83’ το ντεμπούτο του έκανε ο Ερναντέζ, που πήρε τη θέση του Ζίλε.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα του 1ου γύρου:

Ούρντινγκεν – Ντόρτμουντ 0-2
Ζάντχαουζεν – Γκλάντμπαχ 0-1
Ίνγκολσταντ – Νυρεμβέργη 0-1
Καϊζερσλάουτερν – Μάιντς 2-0
Άαχεν – Λεβερκούζεν 1-4
Ντάσεντορφ – Διναμό Δρέσδης 0-3
Φίλινγκεν – Φορτούνα Ντίσελντορφ 1-3 (στην παράταση)
Ντρόχτερζεν – Σάλκε 0-5
Βικτόρια Βερολίνου – Αρμίνια Μπίλεφελντ 0-1
Φερλ – Άουγκσμπουργκ 2-1
Βάκερ – Άουε 1-4
Μάγκντεμπουργκ – Φράιμπουργκ 0-1 (στην παράταση)
Βίρτσμπουργκ – Χόφενχαϊμ 3-3 (4-5 στα πέναλτι)
Μπαουνατάλ – Μπόχουμ 2-3
Ουλμ – Χάιντενχαϊμ 0-2
Άτλας – Βέρντερ 1-6
Ζάλμρορ – Κίελ 0-6
Γκερμάνια – Ουνιόν Βερολίνου 0-6
Ρέντλινγκχαουζεν – Πάντερμπορν 3-3 (2-4 στα πέναλτι)
Βάλντχοφ – Άιντραχτ Φρανκφούρτης 3-5
Όμπερμοϊλαντ – Ντάρμσταντ 1-6
Ζααμπρίκεν – Ρέγκενζμπουργκ 3-2
Λίμπεκ – Ζανκτ Πάουλι 3-3 (3-4 στα πέναλτι)
Έλξστετ – Χέρτα 1-5
Όζναμπρικ – Λειψία 2-3
Χέμνιτσερ – Αμβούργο 2-2 (5-6 στα πέναλτι)
Ντούισμπουργκ – Γκρόιτερ Φιρτ 2-0
Βέχεν – Κολωνία 3-3 (2-3 στα πέναλτι)
Καρλσρούη – Αννόβερο 2-0
Χάνζα Ροστόκ – Στουτγκάρδη 0-1
Χάλεσχερ – Βόλφσμπουργκ 3-5 (στην παράταση)
Κότμπους – Μπάγερν 1-3

Ροή ειδήσεων

23:06
Πρώτη φετινή νίκη για τη Νέα Σαλαμίνα, 3-2 τον Ολυμπιακό
17:00
Καταγγέλλει διατητή, ζητά συνάντηση με Κούμα, Λαγέκ
16:06
Η παρακάμερα της νίκης στο Παραλίμνι
15:49
Μόνο 2300 πακέτα για τους αγώνες του Γιουρόπα Λιγκ
15:35
Παγκύπρια Πρωταθλήματα Παίδων (η πρεμιέρα)
12:20
Το πρόγραμμα του ΑΠΟΕΛ για τον αγώνα με Ντούντελανζ
11:35
Αρχίζουν τα Πρωταθλήματα Μικρών Κατηγοριών
10:59
Τηλεοπτικές μεταδόσεις Πρωταθλήματος Γυναικών Dimco μέχρι την 6η αγωνιστική
10:00
Ν. Σαλαμίνα – Ολυμπιακός ρίχνουν την αυλαία της 3ης αγωνιστικής
09:19
Εισιτήρια για τους Ρώσους φιλάθλους για τον αγώνα Κύπρος - Ρωσία
08:33
Ο Πιάτεκ υπέγραψε τη δεύτερη σερί νίκη της Μίλαν
07:48
Εκτόξευση Άρη, όνειρο Ξάνθης (αποτελέσματα Σούπερ Λιγκ)
22:21
Τα στιγμιότυπα των αγώνων της Κυριακής
22:03
Έκανε χαρακίρι η Άρσεναλ, νίκη για Ρόμα
21:53
ΑΕΚ - Ομόνοια (2-2), Δόξα - Εθνικός (1-1), ΕΝ Παραλιμνίου - Ανόρθωση (1-2)