Romaleon.com

Την Κυριακή οι τελικοί του Πρωταθλήματος Beach Volley Γυναικών

17 Aug 2019, 10:01 a.m.

Εντυπωσιακό προβλέπεται το θέαμα στην άμμο στους τελικούς του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Beach Volley Γυναικών, που θα διεξαχθούν την Κυριακή 18 Αυγούστου στις Ομοσπονδιακές Εγκαταστάσεις Beach Volley, στη Λεμεσό.

Σύμφωνα με ανακοίνωσή της, η ΚΟΠΕ αναφέρει ότι στην τελική οκτάδα θα συμμετάσχουν ό,τι καλύτερο διαθέτει το γυναικείο Beach Volley και τα υπερόπλα της Εθνικής που πέτυχαν σπουδαίες επιτυχίες αυτό το καλοκαίρι.
 
Τα δίδυμα Μαριώτα Αγγελοπούλου/ Μανωλίνα Κωνσταντίνου, Ζώγια Κωνσταντοπούλου/Έρικα Ζεμπύλα και οι αδελφές Νατάσα και Κατερίνα Γιασουμή θα συμπληρώσουν την οκτάδα που υπόσχεται φοβερές «μάχες» στο φιλέ.

Οι αγώνες αποτελούν για τις ομάδες και προετοιμασία ενόψει των Παράκτιων Μεσογειακών Αγώνων της Πάτρας μεταξύ 27 Αυγούστου – 1η Σεπτεμβρίου.

Στο «πάνελ» των αγώνων θα βρίσκονται και άλλα μεγάλα ονόματα όπως: Oι Ειρήνη Ιωάννου και Βαλέρια Σιακίδου – Παπακυριακού που τερμάτισαν 5ες στο Πανευρωπαϊκό MEVZA U18 της Βουδαπέστης που ολοκληρώθηκε την περασμένη Κυριακή 11 Αυγούστου.

Με βάση την κατάταξη στο νούμερο 1 βρίσκονται οι Αγγελοπούλου/ Κωνσταντίνου, στο νούμερο 2 οι Κωνσταντοπούλου/ Ζεμπύλα, στο νούμερο 3 οι αδελφές Γιασουμή και στο νούμερο 4 οι Κatarina Ripnaya/ M. Χίτζιου που κέρδισαν το δεύτερο τουρνουά του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος στις 27-28 Ιουνίου με 1400 βαθμούς.

Την οκτάδα συμπληρώνουν οι: Π. Αντωνίου/Π. Τοουλιά με 1200 βαθμούς, Μ.Ο. Σιαπάνη/ Α. Ιωάννου με 1200 βαθμούς, Χαρίκλεια Θρασυβούλου/ Χριστιάνα Σμυρίλλη με 1000 βαθμούς (νικήτριες του 1ου παγκύπριου τουρνουά στις 20-21 Ιουλίου 2019) και Ειρήνη Ιωάννου/ Βαλέρια Σιακίδου- Παπακυριακού με 800 βαθμούς. Τους ίδιους βαθμούς έχει και η 9η ομάδα με τις Δανάη Καραολή/ Έλλη Λάσπου που κέρδισαν το τουρνουά Νεανίδων στις 20- 21 Ιουλίου. Σε περίπτωση ισοβαθμιών θα γίνει κλήρωση στην τεχνική σύσκεψη το πρωϊ της Κυριακής 18 Αυγούστου 2019.

Με βάση το πρόγραμμα ο  αγώνας των Αγγελοπούλου/ Κωνσταντίνου θα γίνει στις 10:00 με την έναρξη του προγράμματος. Στις 10:50 μπαίνουν στο court 1 οι Ζώγια Κωνσταντοπούλου και Έρικα Ζεμπύλα και στις 11:40 οι Ripnaya/ Χίτζιου.
Οι προημιτελικοί ολοκληρώνονται στις 12:30 με το παιχνίδι των αδελφών Γιασουμή.

Ροή ειδήσεων

21:20
Σπουδαία νίκη στη Δανία και πρόκριση για τον Κεραυνό !
21:07
Η ΑΕΚ προηγήθηκε 2-0, αλλά ο Ολυμπιακός είχε απάντηση... (2-2)
20:12
Έμειναν στην λευκή ισοπαλία Αναγέννηση-Ονήσιλος
14:12
Τιάγκο: "Όπως και με την ΑΕΚ για να κερδίσουμε"
13:47
Το Σάββατο η πρεμιέρα του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας
13:22
Με 16 συμμετοχές η Επίλεκτη Κατηγορία ΣΤΟΚ (πρόγραμμα 1ης αγωνιστικής)
12:01
Μάκης Σεργίδης: «Προετοιμαζόμαστε για να διεκδικήσουμε την πρόκριση» (video)
11:22
Ολυμπιακός - ΑΕΚ στις 19:00 (πρόγραμμα και τηλεοπτικές μεταδόσεις)
11:12
Ξεκινά στις 27 Σεπτεμβρίου το 47ο Ράλι Κύπρος
10:27
Β’ Κατηγορία: Αναγέννηση – Ονήσιλλος ανοίγουν την αυλαία (18:00 Cytavision)
10:01
Ο Ζιντάν δεν είναι στο απυρόβλητο
09:00
Ο Κοντίδης παρουσίασε το Πρόγραμμα Αθλητικής Ευθύνης #TowardsTokyo
07:10
Περίπατος της Άρσεναλ με Άϊντραχτ
07:05
Δύσκολη νίκη η Μάντσεστερ Γ., εύκολα η Ρόμα
22:40
"Σταματήστε να μιλάτε για το σύστημα, με τρελαίνει"...