Romaleon.com

Η αποστολή του Απόλλωνα για Ολλανδία

20 Aug 2019, 5:04 p.m. Απόλλων

Αναχωρεί το πρωί της Τετάρτης (21/08, 10:00) από το διεθνές αεροδρόμιο Λάρνακας η αποστολή του Απόλλωνα για την Ολλανδία, εκεί όπου την Πέμπτη (22/08, 21:30) θα αντιμετωπίσει την Αϊντχόφεν για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

Οι κυανόλευκοι ανακοίνωσαν την αποστολή και σ' αυτήν, βρίσκονται τα ονόματα των Σάμου Βολοτίνεν, Ντίλαν Ουεντραόγκο και Ντάνιελ Καρ, οι οποίοι δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής, ωστόσο θα ταξιδέψουν στην Ολλανδία για να συμμετέχουν στις προπονήσεις της ομάδας, αλλά και να στηρίξουν από κοντά τις προσπάθειες των συμποδοσφαιριστών τους στον επικείμενο αγώνα της Πέμπτης.

Την αποστολή θα συνοδέψουν ο Πρόεδρος Νίκος Κίρζης και μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου.

Αναλυτικά η αποστολή του Απόλλωνα:

Γενικός Διευθυντής: Γιώργος Παπαγιάννης

Διευθυντής Ποδοσφαίρου: Πέτρος Κονναφής

Προπονητής: Σωφρόνης Αυγουστή

Βοηθός Προπονητής: Μιγκέλ Μπεντόγια

Αναλυτής: Γιώργος Ελευθερίου

Εφορία Ποδοσφαίρου: Μιχάλης Φάνη, Σωκράτης Σωκράτους

Προπονητής Τερματοφυλάκων: Γιώργος Νικολάου

Α’ Προπονητής Φυσικής Κατάστασης: Ιωακείμ Ιωακείμ

Β’ Προπονητής Φυσικής Κατάστασης: Νικόλας Χριστοφόρου

Ιατρός ομάδας: Δρ. Κυριάκος Κακαβελάκης

Διατροφολόγος: Κώστας Νικολάου

Υπεύθυνος Αποκατάστασης: Λούκας Ζένιου

Φυσιοθεραπευτές: Εύρος Δρουσιώτης, Αλέξανδρος Σολομωνίδης, Αντρέας Αντωνίου

Φροντιστές: Γρηγόρης Σπιντσιάν, Χαράλαμπος Ευριπίδου, Παναγιώτης Θεοφάνους, Σταύρος Σταύρου

Υπεύθυνος Ασφαλείας: Άγγελος Ευαγγέλου

Υπεύθυνος Αθλητικού Υλικού: Κυριάκος Βασιλείου

Υπεύθυνος Εισιτηρίων: Χριστόφορος Ματθαίου

Γραφείο Τύπου: Φανούριος Κωνσταντίνου, Πάνος Κώστα

Ποδοσφαιριστές (27):

1. Ζόελ Μολ

2. Μιχάλης Παπαστυλιανού

3. Δημήτρης Δημητρίου

4. Σάμου Βολοτίνεν

5. Γιώργος Βασιλείου

6. Βινσέντ Μπεσάτ

7. Ντίλαν Ουεντραόγκο

8. Βαχίντ Σελίμοβιτς

9. Εμίλιο Ενσούε

10. Έκτορ Γιούστε

11. Αττίλα Σάλαϊ

12. Ζοάο Πέδρο

13. Ντανίλο Σπόλιαριτς

14. Εστεμπάν Σακέτι

15. Χαράλαμπος Κυριάκου

16. Σάσα Μάρκοβιτς

17. Ρότζερ Τάμπα Μ’Πιντά

18. Πέτρος Ψύχας

19. Ντιέγκο Αγκίρε

20. Αντριάν Σαρδινέρο

21. Φώτης Παπουλής

22. Γιάννης Γιαννιώτας

23. Ιωάννης Πίττας

24. Φακούντο Περέιρα

25. Σερζ Γκακπέ

26. Εμίλιο Ζελάγια

27. Ντάνιελ Καρ

Ροή ειδήσεων

07:01
Ararat / Fonbet - Ομόνοια 2-4
06:55
Euro 2020: Σαρωτική η Ιταλία, τσέκαραν εισιτήριο Ελβετία-Δανία
06:51
Ελλάδα – Φινλανδία 2-1: Φινάλε με χαμόγελα και αισιοδοξία
21:21
Δηλώσεις Ραν Μπεν Σιμόν και Δημητρίου για τον αγώνα με το Βέλγιο
19:42
Στηρίζουμε τα προσφυγικά μας Σωματεία
17:19
Β' Κατηγορία: Άρης - Αγία Νάπα απευθείας από τη Cytavision στις 22 Νοεμβρίου
16:09
Το πρόγραμμα 10ης αγωνιστικής
14:21
Παγκύπριο Στρατιωτικό Πρωτάθλημα (πρόγραμμα προημιτελική φάσης)
12:40
ΓΣΠ: Γιατί δεν λειτούργησε το Goal Line Technology
11:14
Ararat / Fonbet - Ομόνοια (5η αγωνιστική)
10:39
Ολοκληρώνει την προετοιμασία της η Εθνική για τον αγώνα με το Βέλγιο
10:30
Η τελευταία αγωνιστική και το σκηνικό στον όμιλο της Εθνικής μας
10:01
Παγκύπριο Παίδων U17: Προηγούνται Ερμής, ΑΣΙΛ, Απόλλων
09:33
Παγκύπριο Παίδων U14: Νίκη της Ομόνοιας Αραδίππου στο ντέρμπι κορυφής
09:03
Με αντίπαλο τη Μάλτα θα ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της η Εθνική Νέων